pátek 21. července 2017

New York / good to be back / lost in New York city

Tak je to přesně týden co jsem přistála v New Yorku. Byla jsme ze začátku trochu nervozní, já byla vždycky ten co se na výletu veze s davem a nemusí nic moc plánovat a řešit. Nejdřív šlo vše až moc po másle, vše jsem v klidu našla i asi hodinový přestup v Londýne jsem stihla, až v New Yorku, kde mě měla vyzvedávat agentura z Ocean city, na mě čekalo překvapení. Stojíte si tak na místě vyzvednutí, raději ještě o 30 minut dříve, blíží se hodina vyzvednutí, ale auto furt nikde. Byl tam docela provoz a ne moc místa, kde zaparkovat, tak raději zavoláte a ujistíte se po jakém autu máte koukat a z mobilu se ozve, že váš odvoz byl kvůli zrušení skupinové rezervace na poslední chvíli zrušen. No v tu chvíli co mi vlastně řekli, že stojím v 7 večer uprostřed New Yorku s 25 kg kufrem a krosnou na zádech a nemám kde spát a nikoho tam neznám jsem nevěděla jestli mám začít řvát nebo brečet :D No nakonec se pán z agentury snažil alespoň nějak pomoci a sehnal mi místo, kde můžu složit hlavu v Brooklynu, kam jsem se ale táhla hodinu metrem a vážně mi v tu chvíli chyběly naše eskalátory v metru. Když jsem ale dorazila do Brooklynu mohla jsme si konečně oddychnout a pán byl naštěstí moc hodný :) Toaleta byla sice pouze u jednodenní spolubydlící v pokoji a klimatizace hučela, jak kdyby startovala nějaká hodně stará kára, takže jsem se moc nevyspala. Na další den mi byl přislíben odvoz danou agenturou ve 3 hodiny odpoledne.

Využila jsem teda volného času a prošla si trochu Brooklyn, upřímně stačilo mi tam pár hodin a bydlet bych tam asi nechtěla, ale bylo to zajímavé, ruštinu jsem tam slyšela častěji než angličtinu a téměř skoro každý druhý obchod měl nápis i v ruštině a tak jsem nechtěla kazit partu a dala si můj oblíbený plov v jedné z místních "restauraci" s mezinárodním jídlem. Odpoledne už jsem jen vylehávala a dostávala se z jetlagu. Co se týče slíbeného odvozu, věděla jsem že Amíci  nejsou moc dochvilní, ale tenkrát jsem už byla dost nervozní, jelikož agentura moc spolehlivá není a domluva stála taky za bačkoru. Uháněla jsem je od půl 2 a nakonec pro mě přijeli až o půl 5, ale řeknu vám sedět konečně v tom autě byla vážně úleva.

V Ocean city na mě čekal můj vlastní pokoj s vlastní koupelnou a jak jsem pak i zjistila s bazénem hned u ubytování, takže jak řekl můj kamarád z Ameriky: "úplný sen pro J1 studenty". Loni jsem platila o 200 dolarů víc za měsíc a sdílela pokoj se 3 lidmi a koupelnu se 6. Jinak se tu mám zatím úplně super, užívám si víc jak loni, mám víc času se jít koupat apod. Včera jsem byla nakupovat a nechala v outletech v přepočtu asi 8k :-O :D Naštěstí to není vše pro mě a asi půlka z toho je pro mé milé kamarády, kteří mě zahrnuli všemi možnými shopping listy a já včera jen chodila po obchodech a fotila :D No strávit asi 8 hodin nakupováním se mi myslím ještě nikdy nepovedlo :D Na zpáteční cestě mě jeden pán tak rozhodil, že jsem si sedla na bus na opačnou stranu než jsem potřebovala a ještě úplně na špatný číslo :-O :D (kdyby byl alespoň mladší a hezký :D). No takže jsem si na další zastávce vystoupila a hezky se prošla zpátky a přemýšlela jak využiji 2 hodiny, které mám než pojede další autobus a ještě k tomu s 1 % baterky v mobilu. Nejdřív jsem byla hrozně naštvaná, ale nakonec jsem zapadla do nějakého občerstvení, kde jsem potkala další 2 studenty, kteří tam pracovali. Začali jsme si povídat, pak jsem dostala i 50 % slevu na jídlo a milkshake zdarma. No nakonec to čekání nebylo tak hrozné :) Každopádně mám z těch nakoupených věcí radost, koupila jsem si zase několik VS kalhotek >3, Adidas botky, které jsou fakt zajímavé, ale váhala jsem jestli už to není moc, nakonec jsem je tam ale nemohla nechat, u pokladny mě ještě paní prodavačka potěšila se slevou 10 dolarů, se kterou jsem nepočítala :) Dál mikinu z Abercrombie a Fitch, která je super příjemná a abych nezapomněla kabelku a tričko od mého oblíbeného Calvina :)

Tak a teď už nějaké fotky :) Omlouvám se chtěla jsem to přidat ještě teď rychle, tak jsem se moc s fotkama neprděla.


new-york-brooklyn-bridge-manhattan
<3 New York

Tak já mizím :)

chipotle-mexická-restaurace
Moje záchrana - oblíbené Chipotle

brooklyn-rusko
Jak jsem říkala, ruština všude

subway-New-York-prospect-park
Čím blíž k Brooklynu, tím děsivější zastávky metra :D

Brooklyn-beach

Brooklyn-bike-kolo
toulky po Brooklynu

Candy-Kitchen-Ocean-city
Stará dobrá práce z minulého roku :)

snídaně-jogurt-s-ovocem
Nežiju si špatně :P

pláž-ocean-city-delaware
Na první koupačku jsem úplně nevychytala počasí :( :D

bazén-psaní-článku
Zrovna jsem psala tento článek :)

party
Fager party pondělky

nákupy calvin klein
Moje nová kráska

shopping nákupy calvin klein victoria´s seacret gap adidas levis
Vše utraceno, kufr zaplněn, mise splněna :-O :D1 komentář:

  1. Tyjo tak to je absolutní sen, moc si to užij a těším se na další články z NY))
    Sarushef blog

    OdpovědětVymazat

Ahoj :) budu ráda za jakoukoliv zpětnou vazbu :)